TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
A biker pedals hard for 3 seconds. What is his initial velocity if he accelerated by 4m/s2 until he's going 20m/s. (Which equation should I use?)
Help me what is a control variable?
(a) Based on the diagram, describe the relationship between the deer population and biodiversity in Forest A.
solve for x ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Define density of a substance.
Y=2/3x-3 find x, if y is -11
who was the first african american to be featured on a postage stamp
please help.. no links
what is 3/5 divided by 1/2 using the keep change flip method
How does the author develop the central idea? “The Dream of a Flying Car Getting Closer to Reality”