Seudónimo Seudónimo
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

A 2-yard piece of copper wire costs $69.48. What is the price per foot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-05-2017
$69.48/6=11.58
3 feet in a yard
Answer Link
Ablelfire177 Ablelfire177
  • 10-05-2017
susan's grandpa was fibbing again your grandma and i together we are over 150 years old if her grandpa is 17 and her grandma is 68 what is the real sum of their ages
Answer Link

Otras preguntas

What is he sat for most of the day A.theme B.setting C.plot
Which graph represents the function (x)==-3x? -10 5 10
2 Points Read the following excerpt from "Notes of a Native Son" by James Baldwin: Once this disease is contracted, one can never be really carefree again, for
A definition of a word that one would find in a dictionary is the word's _____.
Draw a full binary tree of height 2. How many nodes does it have?
(Question 23) True or False. Withdrawing from virtual technology abuse and not telling anyone or resolve the issue is called Mediation.
A sector has a radius of 15 centimeters and an angle of 48°. Find its arc length.
Normal sinus rhythm is a regular rhythm found in healthy people. What is sinus arrhythmia?
Find 10^(5^101) (mod 21). note: 10^(5^101) is not 10^(501)
Sample methods that embody random sampling are often termed probability sampling methods. OTrue False