wavvyna19
wavvyna19 wavvyna19
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

A store is selling 3 packs of hair for $5. How much would it cost if i selected 15 packs?

Respuesta :

YukkiD
YukkiD YukkiD
  • 05-05-2017
simple problem. 5*15 is 75 so the answer is $75
Answer Link

Otras preguntas

How many times taller is the Eiffel Tower than an average Human?
What does the law of demand state? A. When the price is higher, the quantity demanded is higher. B. When the price is higher, the quantity supplied is lower. c.
L Corporation produces and sells 15,500 units of Product X each month. The selling price of Product X is $25 per unit, and variable expenses are $19 per unit. A
What landform is created when glaciers erode backwards?
Write balanced molecular equation for the reaction between nitric acid and calcium hydroxide.
31. B. F. Skinner's work elaborated what E. L. Thorndike had called: A) shaping. B) conditioned reinforcement. C) the law of effect. D) resistance to extinction
You plan to take your hair blower to Europe, where the electrical outlets put out 240V instead of the 120V seen in the United States. The blower puts out 1700W
What is the NUTRIENT needed as an energy store and insulation?
Question 8 of 10 Which of the following.planets has both moons and rings ? A. earth B.mars C. Saturn Reset Selection
I need help with questions 1,2, and 3. Would gratefully appreciate it (: