2coolforuser
2coolforuser 2coolforuser
  • 01-06-2017
  • Mathematics
contestada

Find the unit price for each option shown below. Round to the nearest cent when necessary. Option I: 10 candy bars for $6.75 Option II: 12 candy bars for $7.25

Best answer will be marked as brainliest.

Respuesta :

21claytoncm
21claytoncm 21claytoncm
  • 01-06-2017
option1: 6.75/10 = $1.48 would be option 1

option2:7.25/12= $1.65

so you should do option 1 because it is the best awnser




Answer Link

Otras preguntas

Can someone see if I did these right?
Name 3 things that influenced golding's lord of the flies and explain how they did so.
Tell whether the angles are complementary or supplementary.Then find the value of x
who created the TAT test
How to do this question I am having a problem trying to do it
Will give brainliest What is the square root of 4?
Help plzzzz!! I don't understand.Financial advisers are often hired to manage people's retirement accounts by shifting how money is invested in stocks and bonds
Apply the distributive property to factor out the greatest common factor 22c+33d
Point C is located 8 inches from point A and 6in from point B points A and B are two in apart which statement is true? A. the points cannot be connected to form
A more saturated color has a heavier