MJWalker
MJWalker
03-06-2017
Mathematics
contestada
Please help again! Please
Respuesta :
mreijepatmat
mreijepatmat
03-06-2017
1 glass of juice cost $3
1 glass of limonade costs $2
So the proportion between them (Orange) / (juice) = 3/2 or 3¹/₂
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
Why do people who run down ponies often get sore throats? It's on my math worksheet.
What lasting effect has the 1948 Arab-Israeli War had on the Middle East? Egypt and Israel continue to fight over the Sinai Peninsula. Islamists and secularists
Why do people who run down ponies often get sore throats? It's on my math worksheet.
(-12)(-3) what is the answer to that?
Do natural numbers have multiplicative inverse
6 cakes cost to pound £2.40 how much does 10 cakes cost?
6 cakes cost to pound £2.40 how much does 10 cakes cost?
What evidence is there that the present Day continents were once a single landmass?
what is 66 2/3% in decimal form
What features of child labor seemed newly objectionable in the context of factory industry?