Sojuyakultt Sojuyakultt
  • 01-04-2024
  • Mathematics
contestada

Karlo bought 3 kilograms of mozzarella cheese. Each kilogram costs ₽664.30. About how much did he spend in all

Respuesta :

petegaffney
petegaffney petegaffney
  • 01-04-2024

₽664.30 per kilogram * 3 kilograms = ₽1992.90

So, Karlo spent approximately ₽1992.90 in total for 3 kilograms of mozzarella cheese.
Answer Link

Otras preguntas

what is 0.91 times 8.4 show your work
About how thick is the biosphere ?
Compare and contrast plant organs and human organs
What is 460,915 estimate to
Veronica is saving money to by a saddle for her horse that costs 175 . She plans to save $10 the first month and then increased amount she say's by five each mo
Please answer the following question in English. List at least two reasons why you think it is beneficial to learn Spanish. When entering your answers for fill
Where does the irrational number 1.8693… fall?
Please answer the following question in English. List at least two reasons why you think it is beneficial to learn Spanish. When entering your answers for fill
Which civilization built ziggurats and used cuneiform to record information? Indus Valley Egypt China Mesopotamia
Which patriotic society was established to organize resistance to the taxes? A) Fighters for Freedom B) Colonial Captains C) Sons and Daughters of Libe