Emilystearn Emilystearn
  • 05-09-2017
  • Mathematics
contestada

mr. peters buys 3 1/4 pound of grapes for $4.55 what is the unit cost of the grapes

Respuesta :

ImStuppid ImStuppid
  • 15-09-2017
divide 3 1/4 with 4.55
Answer Link

Otras preguntas

What is Hadrian's Wall?
There are 180 sheep in a flock. For every 9 white sheep there is 1 black sheep. How many: 1. White sheep there are? 2. Black sheep there are
An anchored fishing boat used sonar to work out how deep the sea is. It sends out a Ping of sound and detects the echo 2 seconds later How deep is the water??
the sun's energy, which supports life, is transmitted to earth in the form of       currentswaterwavesor chemicals
What Was Kristallnacht?
What event triggered the fighting between north and the south
Describe the kapos from the book "Night"
Adding and subtract Polynomials Please help me Fast1. (9m + 6) + (–5m – 6)  (1 point) A.4m + 12 B.14m + 12 C.14m – 12 D.4m 2. (3r2 + 7r + 1) + (4r2 – 8r – 2)  (
The copper wire and bulb is connected in a series with 220 V electric supply. Why only an electric bulb glows where as the copper wire remains the same.Give REA
what mountains cover much of northern New York?