mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

Prove triangle ABC is congruent to triangle DEC.
What is the volume of a regular pyramid having a base area of 24 inches and height of 6 inches
What is the value of x?
Why is this concept important in the field of sociology? describe the importance of the sociological imagination. Why is this concept important to keep in mind
In the interior of the Arctic islands during the melting season , even small streams must be crossed [ A ] with great care [ B ] because near - zero water tempe
Select from the drop-down menu to create a statistical question Susan could ask her friends in a survey. How many pushups can you do days does melanie exercise
A medieval singer who would be most likely to adapt an epic poem would be a A. minstrel B. Gregorian monk C. troubadour D. dulcimer
On May 6, Jim Ryan borrowed $14,000 from Lane Bank at 712% interest. Jim plans to repay the loan on March 11. Assume the loan is on ordinary interest. How much
Select ALL the correct answers. Read the excerpt from paragraph 1. We remember a time when the Potomac River was choked with algae. When Lake Erie was dying. Wh
Convert the angle from radians to degrees: [tex]\frac{5}{6}\pi[/tex] with working