chickedy6859 chickedy6859
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Irvan bought a drink for $1.90, a sandwich for $ 2.25, and an apple for $.75. What is the total amount of money he spent

Respuesta :

sakshishah2656 sakshishah2656
  • 03-10-2017
Simply add all the prices together to find the answer.
1.90+.75++2.25=4.90
Answer Link

Otras preguntas

100 points please and ill try to give brainliest if I can Im not sure how to.Part One: Use the template to apply your understanding of ancient Chinese beliefs.
What is a question an art critic will ask when describing a piece of art? A. What do I see? B. When was the artwork created? C. What feelings or emotions doe
Suppose f(x)=6x-2 and g(x)=2x+4. Find each of the following functions. a. (f+g)(x) b. (f-g)(x)
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
4 Solve these inequalities. Show the solutions on the number lines. a 4v-2 > 16 b 6 ≥ 2(w-7) 0 5 a Write as a recurring decimal. b Convert 0.45 to a fraction
What is the output of this program? numA = 2 numB = 3 if numA == 2 and numB == 2: print("yes") elif numA == 2 and numB == 3: print("no") Output: PLEASE HELP
Find the total selling price. Alonzo and Catalyn Diaz paid a total of $23,289.26 for their new automobile. If the sales tax rate in their community is 6.5%, wh
please answer will give brainly
What goods and services should be produced ? How should these goods and services be produced? Who consumes these goods and services?
Two groups of students were asked how many hours they spent reading each day. The table shows the numbers for each group: Group A 1 2 1 1 3 3 2 2 3 Group B 3 2