nicole270 nicole270
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

If three pounds of bananas cost $4.50, find the cost of 10 pounds of bananas

If three pounds of bananas cost 450 find the cost of 10 pounds of bananas class=

Respuesta :

juliamartin21 juliamartin21
  • 01-12-2017
Each pound costs $1.50 so 10 times $1.50= $15
Answer Link

Otras preguntas

Help with 5 multiple choice questions
In comparing the two paragraphs, what effect does point of view have? A) The point of view makes the first paragraph less personal. B) The point of view
Equivalent expression for 4(a+5) by modeling and using distributive property
Nuclear fusion results in a huge release of energy, yet it doesn't involve the use of dangerous radioactive elements. Why isn't it used to produce power?
What does Recourse means shorten? changed direction source of help possible event class
A federation and confederation are similar because ______, but different because in a federation ______.
how does energy transformation take place in plans durng photosynthesis?
using negative tú commands? ¡No ___________ (ALMORZAR) en el aeropuerto! Está muy caro. ¡No ___________ (COMPRAR) nada! ¡No ___________ (LLEGAR) tarde a la pue
solve for x in the diagram in the pic.. hurry!
__________ was a principle which conveyed that employers should reorganize the production process by subdividing tasks in order to speed up production, while r