roselopeezzz
roselopeezzz
04-12-2017
Mathematics
contestada
can someone help me asap !!?
Respuesta :
ReggyEvans
ReggyEvans
04-12-2017
C. 4
Because the rule of the graph is $1.50 per pound of apple, so you have to divide $6.00 by $1.50 and that gives you the answer.
I hope I helped
Please make me brainliest
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
Any trace of an ancient organism preserved in rock is called a
what is the expanded form of 340,729
Why might it benefit your compost to add earthworms to the mix?
What kind of triangle is this?A) Isosceles B) Scalene C) Equilateral
What is the slope of the line shown in the graph?
Need help asap Will mark you brainlist
The incidence of V. vulnificus infections is increasing, especially in northern parts of the United States, compared to 20 years ago. Can you think of any reas
Prove (n + 6)² – (n + 2)² is always a multiple of 8
Which value for k makes the equation 42 ÷ k = 14 true? Select all that apply. A. 588 B. 62 C. 1452 D. 3 E. 23
While looking at a cell under a microscope you notice there is no nucleus and the chromosomes are double stranded (they have 2 sister chromatids). What phase of