contestada

A store is selling cookies for $8 for 12 bags .how much will it cost if you want to buy 30 for class and a gallon of milk for $4

Respuesta :

$49 As 1 bag is $1.50. Multiplied by 30 results in $45. Then, add the price of the gallon to get a total of $49.00
I found out it is $69.69 for it !
Q&A Education