bellsimps5228 bellsimps5228
  • 04-12-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons of gas costs $25.20, how much is the gas per gallon?

Question 3 options:

$1.98


$2.05


$2.10


$2.25

Respuesta :

annikahw2007
annikahw2007 annikahw2007
  • 19-09-2018

$2.10 Have a nice day!

Answer Link

Otras preguntas

Make these fractions mixed numbers 15/4 51/25 17/12 16/6 92/30
It is important and vital to have visual aids for definition speeches. please select the best answer from the choices provided t f
A student needs to earn 80 points on the test in order to keep an A grade for the semester. Write an equation that represents the situation in terms of the numb
How does Tolstoy set up Gerasim to be a foil to Praskovya Fedorovna in these two excerpts from The Death of Ivan Ilyich? A. Both Gerasim and Praskovya Fedorovna
Which sentences in this conversation between two classmates indicate Emily’s bad study habits? EMILY: That test was tough! I think I’m going to get an F. How di
What makes fundamentalism different from other religious expressions
What is the inequality of the problem and the symbol
Steve ordered plastic cases for storing his baseball cards. Each case has a length of 12 centimeters, a width of 6.5 centimeters ,and a height of 1.25 centimete
Michaela uses measuring tape to measure a piece of paper. The measuring tape has an accuracy to the nearest centimeter. She uses her measurements to calculate t
A gift box in the shape of a rectangular prism measures 8 inches by 8 inches by 10 inches. What is the least amount of wrapping paper needed to wrap the gift bo