firesoccer4856 firesoccer4856
  • 04-12-2017
  • Mathematics
contestada

You can buy 20 ounces of cereal for $4.40 or 16 ounces of the same brand for $3.68. Which is the better buy?

Respuesta :

OreanWalter
OreanWalter OreanWalter
  • 07-12-2017
the answer to your Q the better one is the 16 ounces of cereal because it is the least
Answer Link

Otras preguntas

Which best describes the writing in City? A. fiction, with numerous opinions B. opinion, with few facts C. factual, with no opinions D. nonfiction, with fic
Which term describes a physical structure that allows the organism to survive in its particular environment? A. population B. evolution C. adaptation D. ecosyst
Which of the above boundaries earthquakes can produce earthquakes
Why was France's territorial control in the Americas short-lived? The French used Native Americans to govern the land, and they later rebelled. The French creat
The republics of the USSR declared themselves: satellites counties independent countries a federation
how to change 4.1 into a decimal?
What is the main theme of this sonnet? A. the grief for loved ones killed in war B. the futility and waste of human life in war C. the mixed feelings of victori
Which is true about Asoka's connection to Buddhism? He was key to spreading it across India by issuing the Edicts of Asoka. He created a popular sect within the
Need help! Over 300 languages are spoken in Africa, yet most Africans are able to communicate with each other. Why?
6/15 divided by 4/21 = ?