trickydog334 trickydog334 05-12-2017 Mathematics contestada Pat is looking at cost for using a gym he could pay $50 per month for unlimited use or he could pay $12 per month plus $4 per visit how many visits would he have to make each month to make the $50 per month unlimited option the cheapest one