09taryn 09taryn
  • 05-12-2017
  • Mathematics
contestada

light bulbs usually cost $2. They are on sale for 0.50 of the regular price. What is the sale price? Is this a better price than if the sale price were 0.35 of the regular price?

Respuesta :

jadyngrace8 jadyngrace8
  • 05-12-2017
Hi there

yes it would be.
Answer Link

Otras preguntas

CHURA AND MARWE Why is chura accepted among the masai A.the masai appreciate his kindness and his soft demeanor B.the masaid respect chura's strength and braver
which of the following planets can support the exstience of life?
Maria's doctor suspects she has reactive hypoglycemia. if her suspicions are correct, what would the level of her blood glucose likely be two hours after a high
in what circumstance is displacement the same as distance traveled?
In 7th grade the subject of Math is 170 hours. The total time is divided between Algebra and Geometry in the ratio 3:2. How many hours are there for Geometry?
How do I solve ln(x) + ln(5) = 2 ?
In case of an emergency, once you or someone already on the scene has contacted 911 what is the next thing to do
-3(4x+3) +4 (6x+1) =43
What are three good things plate tectonics provide for humans?
what is the perimeter if the floor plan showm