Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
Solve F=9/5C+32 for C
Complete the equation describing how x and y are related.
Please help me solve this thanks
You charge $5 plus $0.75 per dog you walk at a dog shelter. You earn $14 total working on a Saturday. How many dogs did you walk? Set up an equation and solve.
which would have more effect on the evolution of plants and animals
What is the difference between price objectives and price constraints? Can you share an example of illustrate your thoughts?
Read the underlined phrase. What is the most likely reason the poet includes this metaphor? to tell about the way that Frida’s hair moves to indicate that Frida
Consumers in a country are unhappy because they have very little access to high-speed Internet. Which response would most likely occur if the country had a free
I need help with #2 and 4 please help me T^T
An equal representation favors which of the following?a. The small stateb. The northc. The south