Gentofly
Gentofly
05-02-2016
Mathematics
contestada
Describe another method to compare cost
Respuesta :
madisonstone9
madisonstone9
05-02-2016
3:1 because your comparing the 3 to the 1
You can get one bunny for every three dogs.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
what is the value of this expression 1/4−3 ? 12 112 64 164
what is the value of this expression? 6⋅[(32−8)÷4 2]
which of the following can be trend lines on a graph? a. curved lines or strait b. only curved lines c. only strait lines
what is the quotient written in scientific notation? 3 x 10^20/4x10^5 a. 7.5 x 10^3 b. 0.75 x 10^4 c. 7.5 x 10^14 d. 7.5 x 10^15
simplify (3x − 5) (3x 6).
In testing a set of hypotheses, if we insist on strong evidence against the null hypothesis we should choose alpha(a) to be __________. Very large Very small
(18×2)×5=18×(2×____) complete the equation, and tell which property you used
the mean for 0 1 3 2
Which property is illustrated by the equation below? 5/6 x 6/5=1 A. Additive Inverse Property B. Distributive Property C. Associative Property of Multiplicatio
convert 12kilograms to pounds use 1 kg=2.2lb