a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

What point of view is used in the following sentence from "Once in a Lifetime" by Jhumpa Lahiri? "This is beautiful," you added, looking around at our lawn, wh
write two ways to group and add 2+3+4
Is it true when earth's ice increases, ocean water gets saltier
What is the difference between the Lancaster Turnpike and the National Road
What is the definition of lugubrious drollery
A children's book has dimensions 20 cm by 24 cm. What scale factor should be used to make an enlarged version that has dimensions 25 cm by 30 cm? A. 5 B. 1.5 C.
According to newton's third law, forces come in pairs.
$45.00 for 9 pounds what is the unit rate?
A spring of original length 3.0 cm is extended to a total length of 5.0 cm by a force of 8.0N Assuming the limit of proportionally of the spring has not been r
Which unit would be approriate for the area of a soocer field that is 105 meters long and 67 meters wide? a. centimetersb. metersc. cubic metersd. square meters